yeni yıl mesajı

Neredeyse bir senedir, normalde hafta sonları mısır patlatıp seyretmeye giriştiğimiz distopya filmlerinden birinin içinde yaşıyoruz. Değişiklik olsun diye, ziyaretçi olarak kurmaca bir filmin setinde dolaşıyor falan değiliz, bilfiil kaotik gerçeğin içindeyiz. Hem de boğazımıza kadar! Senaryo olsa, amma da çok abartmışlar diye inanmayacağımız bir durumun içinde nefes alıyor, hatta buna alışıyor, “yeni gerçek bu, hocam” diye ister istemez malumu kabulleniyoruz.

Düşman, sinsi ve görünmezlik gücüne sahip bir kötü kahraman! En büyük gücü kendini gün ortasında, herkesin arasında bile başarıyla gizleyebilmesi. Tabii bir de bedenden bedene atlayabilmesi, hızla şekil değiştirebilmesi ve bazen işgal ettiği vücudu ortadan kaldırmadan önce son ana kadar varlığını gizleyebilmesi. Hele misafir bedende zaten mevcut olan en ufacık bir sorun varsa, şaşarsınız hain virüsün keyfine!

Hal böyleyken yani en büyük önceliğimiz bu kötü kalpli virüsten korunmakken nasıl edeceğiz de yeni yıla dair ümit besleyeceğiz? 

Kafamızı suyun üstünde tutmaya çalışmaya gidiyor bütün gücümüz. Azıcık enerjimiz artarsa bedensel ya da zihinsel, onu da kendi savaşında geride kalan eşe dosta el uzatmak için kullanıyoruz. 

Ama zaman durmuyor. Geri sayım başladı çoktan! Büyük ümitlerle girdiğimiz 2020 kafaları ve hayatları böyle dağıttıktan sonra 2021’e nasıl neşeyle ve iyi beklentilerle merhaba diyeceğiz?  

Hal böyleyken nasıl olacak bu işler? 

Bilmem artık! Ama olsun, inadına iyi seneler!

Çünkü ümit varsa da yoksa da bizim içimizde! Ve en kudretli kötüler bile dokunamadıkları şeyi ele geçiremezler! 

Bir süre önce can dostum, “yazsana” dedi yine; “yine yazsana!” Her şey öyle başladı zaten...
Yazı oluşturuldu 240

yeni yıl mesajı” üzerine 0 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d