Evde Ben Yoksam

Şimdi diyeceksiniz ki “Evde Ben Yoksam” da nereden çıktı? Ne cevap verebilirim ki: Öncelikle, iyi soru. Özetle şöyle diyelim, birçok yoldan aynı meydana varıldı. Tabii, malum yerden, seneler ve kilometreler ötesinden ilham alındı öncelikle. Sonra “burası ev, yani mahrem ve ben buradayım” demek niyetim vardı. 

“Buralarda yoksam, çorba parası kazanmaya ya da köpeği dolaştırmaya gitmişsem; sen rahatına bak, kafana göre oku, yaz. Banyoda temiz havlu ve dolapta soğuk bira var” diyesim geldi. 

Sonra niyeyse ölüm geldi aklıma. Bu aralar çok kayıp haberi geldi arka arkaya, ondan mı bilmem. O zaman da ilginç bir “burası ev ve ben ölsem de burası kalacak” rahatlığı geldi üstüme. 

Sanki kendi halinde bir blog değil de bir müze açmışım ve onu zamansız eserlerle doldurmuşum. Boş durmayıp bir de vakıf kurarak bir ton para ve vasiyetle hepsini birilerine bırakmışım, Artık ne kafasıysa! Ben de kendime şaştım kaldım. Pes! 

Sonra nedenini nasılını düşünmektense bu hissi sahiplenip düşselleştirmeyi seçtim. Hani olur ya, törenlerde mesela, rengarenk balonlar havaya salınır. Ya da dilek balonları bir bir umutla süzülerek geceyi aydınlatır. Göğe yükselirken aynı zamanda bir anda geleceğe erişir gibidirler hepsi sanki. 

Böyle görüntüler geldi arka arkaya gözümün önüne. Sizi bilmem ama bu bana iyi geldi. Galiba bu aralar, hayata hükmeden virüs, herkes gibi beni de alabildiğine darladı. Ve korkmadan özgür bir nefes almak için de aklıma estiği gibi davranmaya, biraz hafiften almaya, çocuklaşmaya, amaçsızca hislerimin ardı sıra dolaşmaya ve ufka bakmaya ihtiyacım vardı. 

Ufkumuz bol, evimiz hoş olsun!

Bir süre önce can dostum, “yazsana” dedi yine; “yine yazsana!” Her şey öyle başladı zaten...
Yazı oluşturuldu 240

Evde Ben Yoksam” üzerine 1 görüş

  1. Merhaba güzel yürek. Önce blogunun üçüncü yılını kutlarım. Afedersin galiba ben biraz buralara geç geldim.Olsun ,ne demişler geç olsun da güç olmasın. İşte böyleyiz biz evimize ya da soframıza gelene kapımız hep açıktır. Benim de gelene bir tas çorba hep olur şükürler olsun ki en azından. Daha çoğu da olursa yani varsa harika olur tabii ki.Belli ki bizler misafirperver sınıfındaniz. İyi ki öyleyiz bu bizi mutlu ediyor belli ki seni de .Buna sevindim Güzel Yürek. Hoscakal.Firsatim oldukça yazılarını okumaktan mutluyum. Sen de yazmaktan vazgeçme e mi?Hoscakal.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d